DIVADÉLKA "NEJEN" PRO ŠKOLKY
 

EKO-VÝCHOVNÁ POHÁDKA - "JAK KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA UKLÍZELI LES " 

 

Křemílka s Vochomůrkou známe všichni z Večerníčku, jejich úsměvné příhody také.

Ale to, jak uklízeli les, to ještě ne.
Půjdeme si to poslechnout?
                         A děti, pomůžete jim?

...Pohádkové vyprávění naučí děti zábavnou formou, proč je důležité po sobě uklízet, jak třídit odpadky a co se pak s takovými odpadky děje.
Součástí vyprávění je i tématicky zaměřená výtvarná dílna, každé dítko si domu odnese malý vlastnoručně vyrobený návod, jak třídit odpadky.

 

Maňáskové divadélko pro školkové děti + workshop o třídění odpadu. Za 40 min./2500,- Kč. Hraje Tereza H.

 

 

KRÁTKÁ MAŇÁSKOVÁ POHÁDKA ZAŘAZENÁ DO PROGRAMU S KLAUNEM PROP DĚTI 1,5-4 ROKY 

 

Pohádka - cca 15 min. (vyberte: Krtek a Myška - jak jeli na dovolenou, Krtek a lízátko, Pejsek a kočička - jak myli podlahu, -jak šli na houby, -jak pekli dort,  O smutném sněhulákovi, O sově lékařce, bajka O lišce a čápovi, O lesu plném odpadků, Mikulášská pohádka-O čertovi Filemónovi a další...)

  • Pohádky mají většinou výchovný podtext (proč pomáhat ostatním, jak se starat o přírodu, co je v životě důležité apod.). Můžeme kombinovat s čímkoliv/nebo se vším z animačního programu (HRAVÉ soutěže/hry, obr-bubliny, muzicírování nebo tanečky s dětmi, modelování balónků, interaktivní kouzla+vtipné vystoupení klauna, hry s míčky a padákem apod.). Hraje a baví děti Lenka K. 
  • Cena je za celý program 2 hod. včetně pohádky /4300,- Kč, doprava po Praze-metru zdarma.

 

VÁNOČNÍ POHÁDKA - "ZPÁTKY DO BETLÉMA"

...kdyby tenkrát před dvěma tisíci lety ta patnáctiletá holka neřekla andělovi ANO, tak by teď asi bylo všechno úplně jinak. Asi bychom neslavili vánoce, nestavěli bychom betlémy a dárky by nenosil Ježíšek. Setkání kejklíře a komedianta Vojtěcha se svým panem učitelem u Betléma. Po letech si prastarý příběh zahrají a prožijí opět společně. 

Divadlo vhodné pro velké obecenstvo včetně světel a mikroportů, kulis. Scéna se připravuje 2 hodiny předem. Cenu zašlu na vyžádání.               Pohádka trvá hodinu.

 

"DO NEBÍČKA DO PEKLÍČKA"

 

V nebíčku žije Andělka a Andílek. Andílek je neposedný, neposlušný a zvídavý, Andělka je hodná, chytrá....Čert se jde podívat do pekla za čertem, protože hledá bláznivého kamaráda.......- proč by anděl nemohl kamarádit s čertem?? Prvně se seznamují, poté si začnou spolu rozumět. Andělka se na to nemůže dívat, jelikož je čas chystání odměn a uhlí pro děti, bíží se přece 5.prosinec........Zavolá Mikuláše, aby jim šel domluvit........Vše dobře dopadne a na děti se nezapomene:) poté je Mikulášská nadílka. 

Divadlo je hrané, vhodné nejen pro MŠ, bez mikroportů a světel.

Pohádka cca 40 min. + nadílka od Č+M+A. Hraje Zuzka a spol. Cena na vyžádání.

 

V případě zájamu lze domluvit doprovodný program nebo workshop u každé postavy. Cena dle počtu dětí a typu aktivit - na vyžádání nabídneme.

 

"ZIMNÍ KRÁLOVNA ANEB TĚŠÍME SE NA JARO"

 

Zimní královna obvládla všechen kraj, daleký i blízký. Vše si chtěla podmanit a každého mít. Dokonce i hodného mládence Honzíka, který měl rád svou milou Dorotku.

Ale nejen Dorotka měla ráda jeho, ale i Zimní královna, a chtěla ho jen pro sebe...

Zlou kletbou ho zaklela, aby zapomněl na vše a věznila ho ve svém království. To si dorotka nenechala samozřejmě líbit.

Pokud chcete znát , co vše odvážná a neboácná Dorotka musela udělat pro to, aby vysvobodila Honzíka, zahrajeme si pohádku přímo u Vás.

Děti se zapojí do děje pohádky pomocí netradičních úkolů. Společně přemůžeme Zimní královnu a přivítáme všichni očekávané jaro.

Interaktiví pohádka s úkoly pro školkové děti - cca 40 min./1900 Kč. Hraje Tereza H.